NOWAK&SIENKIEWICZ

Tadeusza Kościuszki 117/6U, 50-442 Wrocław

+48 71 729 88 88

kontakt@nowaksienkiewicz.pl

Pn-Pt 08:30-20:30

Mikroskop zabiegowy

Zaawansowane urządzenie optyczne. Jest precyzyjnie zawieszony nad polem operacyjnym. Ma możliwość ustawienia w dowolnej pozycji bez najmniejszych drgań. Jest to ważne, ponieważ zależy nam, aby obraz był wyraźny. Posiada dwa niezależne układy optyczne dla dwuocznego widzenia. Dzięki temu daje możliwość obserwowania trójwymiarowego obrazu. Nasz mikroskop ma możliwość użycia dowolnego powiększenia dzięki płynnej regulacji oraz wykonywania dokumentacji z zabiegu w postaci zdjęć dużej rozdzielczości. Dzięki niemu widać dobrze oświetlony, powiększony obraz. Przekłada się to na precyzję nieporównywalną do pracy bez mikroskopu.

Radiowizjografia

Czyli innymi słowy rentgen z cyfrowym obrazowaniem. Możliwość zrobienia szybko prześwietlenia jest nie do przecenienia w diagnostyce stomatologicznej. Dzięki technice cyfrowej można zrezygnować z tradycyjnej kliszy i odczynników do jej wywoływania. Obraz pojawia się po paru sekundach na ekranie komputera. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dawka promieniowania konieczna do wykonania takiego zdjęcia jest wielokrotnie mniejsza niż w przypadku tradycyjnego zdjęcia. Można ją porównać do ilości promieniowania, którą otrzymujemy stale od otaczającego nas świata w czasie paru godzin.

Endometr

To urządzenie pomaga zlokalizować położenie narzędzia w kanale. Z jego pomocą możemy z dużą dokładnością ustalić jak daleko od wierzchołka korzenia znajduje się narzędzie. To chyba najważniejsze urządzenie, bez którego nie obeszłaby by się współczesna endodoncja. Pierwsze endometry były po prostu specjalnie wyskalowanymi omomierzami. Korzeń zęba działał tu jak opornik nastawny, który być może pamiętamy z lekcji fizyki. Jednak zmienność wilgotności w kanale dawała duży błąd pomiaru. Dlatego współczesne endometry mierzą opór prądu zmiennego (impedancję). Komputer wykonuje serię pomiarów przy różnych częstotliwościach. Na podstawie różnic w wynikach ocenia stopień wilgotności i w efekcie uzyskujemy pomiar odległości z dokładnością do ułamka milimetra.

System termoplastycznej gutaperki

Oczyszczone kanały korzeniowe należy szczelnie wypełnić. Najlepszym materiałem nadającym się do tego celu jest gutaperka. Termoplastyczny materiał umieszcza się w kanale w formie klina i uplastycznia temperaturą w kanale albo wprowadza już uplastyczniony (w formie płynnej). Zazwyczaj stosuje się kombinację tych metod. Dzięki temu zamykamy szczelnie otwór wierzchołkowy i wypełniamy wszystkie zachyłki systemu kanałowego.

Laser diodowy LASEMAR 800

Laser ten jest wielofunkcyjną aparaturą pozwalającą na wykonywanie szerokiej gamy zabiegów laserowych. Małe wymiary, niewielka waga oraz wysoka moc sprawiają, iż LASEmaR 808® jest łatwy w użyciu i bezpieczny zarówno dla lekarza obsługującego jak i dla pacjenta. Możliwość wymiany różnych typów końcówek pozwala na zastosowanie lasera w wielu dziedzinach.

ZASTOSOWANIE:

Medycyna estetyczna:

  • chirurgiczne zabiegi laserowe abrazji i epilacji, podczas których działaniu lasera poddaje się większe obszary skórne, co wiąże się z potrzebą wykonywania zabiegów w jak najkrótszym czasie,
  • zabiegi laserowego fotoodmładzania nieablacyjnego (powierzchniowe zmarszczki),
  • zabiegi laserowe na zniekształcenia naczyniowe (naczyniaki, matting, kuperozy, teleangiektazje),
  • wszystkie zabiegi ablacyjnej dermatologicznej chirurgii korekcyjnej (brodawki, kłykciny, włókniaki)

Medyczne terapie przeciwbólowe, przeciwzapalne i biostymulacyjne:

  • zapalenia tkanek miękkich: „łokieć tenisisty”, „łokieć golfisty”, ogólne schorzenia układu lokomotorycznego)

Zabiegi epilacji fotodynamicznej w przypadku skóry jasnej

Zabiegi laserowe redukujące i hamujące rozwój keloidów i blizn hipertroficznych

Biostymulacja

Stomatologia:

  • zabiegi laserowe chirurgii stomatologicznej (podcięcie laserem wędzidełka, korekcja laserowa przerostów błony śluzowej),
  • laserowe leczenie chorób przyzębia, aft, zmian na błonie śluzowej,
  • endodoncja – laserowa sterylizacja kanału w przypadku trudno gojących się zmian okołowierzchołkowych